Książka "Powrót do ziemi Dżucze Korei (Kwiecień 2024)" autorstwa Doktora Hudsona stanowi szczegółową relację z jego ostatniej podróży do Ludowej Korei.
Dermot Hudson, szanowany ekspert ds. KRL-D, po raz kolejny oferuje czytelnikom rzetelny i niezakłócony wpływami zachodnich mediów obraz rzeczywistości tego kraju.
Jednym z najciekawszych aspektów książki jest analiza stabilności gospodarczej Ludowej Korei, po okresie czteroletniego zamknięcia granic z powodu pandemii COVID-19. Autor podkreśla, że pomimo tej sytuacji, postęp kraju nie został zatrzymany dzięki samowystarczalnej gospodarce, zbudowanej zgodnie z zasadami ideologii Dżucze. Co więcej, zauważa, że m.in rozwój polityki mieszkaniowej nie tylko utrzymał się na wysokim poziomie, ale wręcz przyspieszył w stosunku do stanu sprzed pandemii. To świadectwo skuteczności socjalistycznej gospodarki centralnie planowanej.
Autor zajmuje się także sprawami codziennego życia w KRL-D, podkreślając stałość cen w sklepach, w tym w sklepie hotelu Koryo. Fakt, że ceny pozostały niezmienione, jest dowodem na dobrą kondycję ekonomiczną kraju. Jest to szczególnie istotna obserwacja, biorąc pod uwagę trudności gospodarcze i inflację, z jakimi zmagają się państwa kapitalistyczne.
Szczególnie ważny jest fragment, w którym autor rozmawia z jednym z mieszkańców Ludowej Korei na temat fałszywego artykułu NK News, sugerującego, że banany w kraju kosztują 250 dolarów. Obywatel KRL-D reaguje na te absurdalne twierdzenia śmiechem, obnażając bezpodstawność takich doniesień. To pokazuje, jak wiele celowych dezinformacji krąży na temat tego kraju w internecie i mediach, a Doktor Hudson, jak zawsze, podejmuje próbę ukazania prawdziwego obrazu życia w Korei.
Warto również zwrócić uwagę na liczne opisy gościnności Koreańczyków, które towarzyszą całej książce. Autor wielokrotnie podkreśla serdeczność i życzliwość, z jaką został przyjęty podczas swojej wizyty.
"Powrót do ziemi Dżucze Korei" to wspaniała lektura dla tych, którzy chcą dowiedzieć się, jak wygląda Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna po czteroletniej pandemicznej przerwie.